TEKNOLOJİK HİZMET

TEKNOLOJİK HİZMET

Markalar “bilgisayarlarımız satılsın da nasıl satılırsa satılsın” mantığından hareket ettikleri için artık mobilyacılardan beyaz eşyacılara, tüpçülerden marketlere kadar hemen her dükkanda bilgisayar satılır hale geldi. Seçenekler çok fazla gibi görünse de aslında öyle değil.

 

Paranız olduğu sürece bilgisayarı her yerden satın alabilirsiniz. Ancak paranızla bilgisayardan fazlasını satın almak elinizde. Bilgisayar alırken makineden daha da önemli olan hizmettir. Her işin uzmanı olduğu gibi bu işin de uzmanına başvurmak gerekir. Örneğin bir süpermarkete gidip bilgisayar alabilirsiniz. Ama doğal olarak oradaki personel bilgisayarlar konusunda eğitimli ve tecrübeli olmadığından sorularınıza bilgilendirme kağıtlarında yazan yazılardan başka bir cevap veremezler. Bilgisayarınız garanti dahilinde bile bozulsa süpermarketin umurunda olmaz. Onlar sadece satmaktan sorumludur. “Kendiniz servisine götüreceksiniz” derler ve konu kapanır. Bir mobilyacı bilgisayarınızın verdiği hata kodunun ne anlama geldiğini bilemez. Bir beyaz eşyacıya gidip “bilgisayarımın ekranına görüntü gelmiyor. Ne yapmalıyım” dediğinizde “bilmem” diyecektir.

Nasıl ki bir insan manavdan et, fotoğrafçıdan yumurta, oto galerisinden süt almıyorsa, bilgisayarı da işi bilgisayar satmak, teknik destek vermek olan yerden almalıdır.

Add a Comment

whatsapp
telefon